Zelená pro zdraví

Zelené potraviny Ječmen a Chlorella jsou pro mé tělo základním palivem (i když samozřejmě ne jediným). Dodávají mi všechny potřebné živiny, enzymy, antioxidanty, vlákninu, která mi z běžně dostupných zdrojů chybí… Udržují mi pevné zdraví a kondici (schválně zapátrejte v paměti – kdy jsem naposledy zrušila vaši masáž z důvodu své nemoci?). Zelené potraviny zkrátka vyživí, vyčistí a posílí tělo natolik, aby mohlo hladce „fungovat“ a plnilo svůj úkol – realizovat naše sny, vůli a přání v životě tady na zemi. Bohužel, často zoufalý stav našeho těla vyžaduje tolik péče, pozornosti a energie, že na nějaké radosti a realizace nezbývá čas, prostor a nakonec ani chuť…

Je to stejné jako u auta – když si ho pořídíme, chceme v něm hlavně jezdit (ať už do práce, na výlety či na nákupy) a ne s ním pořád běhat do servisu. A chceme-li v něm jezdit dlouho a radostně, musíme se o něj náležitě starat. Proto do něj tankujeme ty správné pohonné hmoty, vyměňujeme olej, doplňujeme kapalinu, chodíme na technickou, přezouváme gumy atd. Protože víme, že bychom jinak daleko nedojeli a že by se nám šizení auta nevyplatilo.

U těla, které se na rozdíl od auta umí samo opravit (zregenerovat), má-li k tomu podmínky, však toto uvažování není zdaleka tak automatické. Přestože v něm jezdíme denodenně celý život, jeho údržbu často zanedbáváme. Místo, abychom si užívali jízdy životem, vyrazili za svými přáními, vizemi, za tím, co nás baví, co chceme vidět, zažít, zvládnout či dokázat… je jízda v něm kvůli špatnému technickému stavu spíše rozhrkaná a my se bojíme, zda v pořádku dojedeme (v autě/těle různě hrká, kouří se z něj, kontrolky o překot blikají, my nevíme co s tím…), ale nakonec stejně nějak dojedeme, auto pěkně zaparkujeme a předpokládáme, že to takhle (byť s určitými diskomfortem) zvládneme příště také.

Zvládneme, ale blikajících kontrolek a hrkání postupně stále přibývá… Pokud je ignorujeme i nadále, po čase zjistíme, že své auto (tělo) namísto radostné a plynulé jízdy spíš tlačíme… až se jednoho dne uprostřed cesty zadře a přestane jezdit úplně. My jsme překvapení /naštvaní /vyděšení – už jsme TAM dávno měli být a místo toho čekáme TADY na odtah do nejbližšího autoservisu (ordinace), kde očekáváme, že nám auto (tělo) někdo (lékař) spraví. Někdy stačí jedna oprava, ale někdy je součástek na výměnu více a musí se na něm vystřídat více mechaniků (specialistů). Oprava se vleče, prodražuje, my čekáme… a život nám mezitím utíká.

K tomuto scénáři dnes dochází velice často. A přitom stačí jen málo k tomu, aby se tak často neopakoval:

  1. tankujte správné palivo
    Do „nafťáku“ byste asi těžko lili benzín a naopak. I naše tělo potřebuje to správné palivo, aby mohlo správně jezdit – dostatek vitamínů, minerálů, živých enzymů, antioxidantů, vlákniny, bílkoviny, sacharidy, aminikyseliny, omega-3-mastné kyseliny… Zelené potraviny obsahují vše a ještě více, navíc v přirozených vazbách a správných poměrech, které umíme využít. I když se naše auta (těla) a jejich potřeby liší (někdo je více masový, jiný ovocný, třetí rohlíkový), základní potřeby máme všichni stejné: ZDRAVÉ, KVALITNÍ, PŘIROZENÉ, ŽIVÉ A NUTRIČNĚ BOHATÉ JÍDLO, což zelené potraviny dokonale splňují.
  2. dodržujte zásadu 80:20
    Naše těla jsou konstruována na 80% příjem zásadotvorných a jen 20% kyselinotvorných potravin. Bohužel, dnes je tento poměr běžně obrácený, často s mnohem drtivější převahou kyselého (ke kterému se přidávají další překyselující faktory – přemíra umělých látek a škodlivin (v potravinách, lécích a doplňcích, v kosmetice, v ovzduší…), alkohol, kouření a hlavně stres. V takových podmínkách se nedá dlouhodobě fungovat, protože v nich naše auto (tělo) pomalu, ale jistě chátrá. Zelené potraviny jsou přirozeně zásadotvorné a pomůžou jemně, postupně a přirozeně acidobazickou rovnováhu v těle vyrovnat a postupně se zbavit všech neduhů, které překyselení vyvolalo.
  3. používejte své auto s mírou
    Když nám auto dlouho stojí v garáži, je zaprášené, rezne a chátrá. Když s ním jezdíme přespříliš, snadno se opotřebuje. Když nerespektujeme terén, pro který je zkonstruováno, můžeme jej nenávratně poškodit. S tělem je to stejné – potřebuje být používáno, aby nechátralo (dostatek pohybu, radosti i naplnění), ale nesmí se přetěžovat. Je skvělé tělo „tunit“, zvyšovat jeho výhod a zlepšovat jeho schopnosti. Vždy to má být ale proces postupný a přirozený, po každé námaze je třeba počítat i s časem pro regeneraci, relaxaci a spánek. I přehřátý motor je třeba nechat vychladnout, pokud chceme, aby nám ještě sloužil. A vyměnit motor u auta, to není jen tak. Natož u těla.

Tak šťastnou jízdu životem a pamatujte, chcete-li mít zelenou, je třeba tankovat správné palivo.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.