Relaxační

aneb tzv. Biorelease masáže jsou biodynamickými masážemi, které nabuzují Vaše vnitřní harmonizující síly a to bez použití větší síly fyzické a tedy i bez bolesti. Pokud si po masáži dopřejete dostatek klidu, budete překvapeni, kolik toho Vaše tělo dokáže samo uvolnit a jak se bez jakéhokoliv jiného zásahu zregeneruje.

Biorelease masáže jsou vynikající metodou pro relaxaci, uvolnění, potřebujete-li na chvíli „vypnout“, nechat se opečovat a prostě jen být. Jsou rovněž vhodné pro prevenci i podporu léčby psychosomatických onemocnění, pro uvolnění stresu, při nespavosti, přepracování, strachu, úzkostech, bolestech hlavy, PMS, napětí v kloubech, neklidu, trávicích potížích, při únavě, depresích atd.

Biorelease masáže zahrnují celou škálu přístupů, z nichž ten optimální pro Vás vybereme dle Vašeho rozpoložení a potřeb společně během konzultace před masáží. Masáž samotnou lze upravit i v jejím průběhu, aby Vám byla příjemná a tedy aby fungovala, je případně možno zkombinovat i více technik. Zde v krátkosti představuji některé z nich:

Orgonomická masáž – celotělová jemná masáž. Pulzujícími hmaty probudí Vaše vlastní vibrování a zharmonizuje tok energie v celém těle. Dle Vaší potřeby lze provést i stimulující nebo naopak uvolňující provedení.
– Základní diagnostická masáž – celotělová masáž, při které se promasírují a uvolní důležitá místa na zádech, šíji, hrudníku i končetinách a odhalí se problematické partie (o kterých ani sami nemusíte vědět), na kterých je dobré dále a hlouběji pracovat.
– Biorelease masáž zad – zaměřená na uvolnění hlavy a problematických oblastí jako je šíje, oblast mezi lopatkami, beder a kříže. Pomáhá při bolestech zad jako takových, nabuzuje sebeuzdravující síly těla.
Vitalizující masáž – celotělová masáž podporující prokrvení (nejen směrem od středu těla ke končetinám, ale i od vnitřku k povrchu těla).
Lifting – jemným kroužením a vytahováním uvolňuje napětí z velkých kloubů horních i dolních končetin (ramena, lokty, kyčle, kolena) i menších kloubů (zápěstí, nárty i záprstní klouby), zaměřuje se i na uvolnění krční páteře a hlavy, navrací kloubům jejich flexibilitu. Pozitivně ovlivňuje i napětí v hrudníku a v pávni.
Exit – odvádí přes končetiny ven z těla nahromaděný stres, přetlak a napětí. Ulevuje zejména při neklidu a přepracování. Masíruje se hlava od krku, ruce od ramen a nohy od kyčlí směrem ven. Pomáhá uvolnit potlačený vztek a optimálně rozproudit energii.
– masáž hlavy – uvolňuje přetíženou mysl (ať už vlivem náročného zaměstnání, studia či řešení komplikované situace. Odvádí obtěžující myšlenky, podporuje konstruktivní uvažování a spolupráci hemisfér.
– masáž obličeje – uvolňuje napětí, které máme vepsané ve tváři, starosti, nevyjádřené emoce a slova. Zjemňuje a projasňuje výraz obličeje, uvolňuje ztuhlé obličejové svalstvo, podporuje vyzařování naší vnitřní přirozené krásy. Je jakousi vnitřní kosmetikou.
masáž hrudníku – zaměřeuje se na uvolnění napětí dýchacích svalů a celkové prohloubení a zharmonizování dechu. Uvolňuje úzkost, spojuje s prožíváním citů a přítomného okamžiku.
masáž břicha – reguluje zažívání, uvolňuje napětí a stres, které ovlivňují trávení (solar plexus), posiluje imunitu, spojují s naším středem (centrum hara) a vnitřní sílou a moudrostí, navozuje pocit spokojenosti. Pomáhá při zácpě, premenstuačních bolestech i při pooperačních srůstech.
masáž perios – celotělová masáž, při které se stimuluje povrch kostí. Podporuje vnitřní stabilitu, dodává oporu, otevírá ohromné rezervoáry naší energie. Vhodná při únavě a vyčerpání.
masáž kolen – uvolnění jednoho z nejzatěžovanějších kloubů našeho těla. Nesmírně příjemná a jemná masáž, posiluje naši stabilitu, flexibilitu, pokoru i potěšení. Pomáhá při bolestech v kolenou.
– masáž chodidel – uzemňuje, stimuluje reflexní plošky a tím podporuje celkové zdraví. Dodává pocit pevné půdy pod nohama, jistoty a bezpečí, spojuje se Zemí. Doporučuji též speciální energetickou Brazilskou masáž chodidel.
– hloubková masáž konkrétního problematického místa – zaměřená na to, co právě potřebujete.

Délka masáží:
Délku jednotlivých masáží přizpůsobuju dle Vašeho stavu, potřeb a časových možností. Obecně platí, že pro celotělovou masáž je potřeba alespoň 1 hod, má-li být částečně hloubková (zaměřeno na problematická místa), tak 1,5 hod, má-li být skutečně hloubková, tak 2 hod.
Na částečnou masáž je třeba 30-45 minut. Je-li potřeba hlubší uvolnění, 1 hod.

Biodynamické masáže nejsou náhradou lékařské, psychologické ani psychiatrické péče.

 

 


Komentáře jsou uzavřeny.