Biodynamické masáže

Biodynamické masáže můžete V dobrých rukách zažít ve dvou podobách, jejichž hranice však není úplně ostrá. Relaxační a Transformační provedení biodynamické masáže se mohou v závislosti na vašem aktuálním rozpoložení a vašich potřeb prolínat či přelívat jedna v druhou. Na základě úvodní konzultace sice vždy stanovíme záměr, ale v tomto případě má poslední slovo vždy vaše tělo a jeho autonomní procesy. Berte to prosím v úvahu a dejte svému tělu a jeho moudrosti zelenou. Samo si vybere, zda volí… :

  • Relaxační, ztv. Biorelease masáž:
    Univerzální přístup pro každého. Příjemná a hluboká relaxace pro nabuzení vnitřní energie a aktivaci sebeléčivých, regenerujících a harmonizujících mechanismů vašeho těla. Pomáhají uvolnit stres, bolesti hlavy, šíje, zad, kříže, kolen, zápěstí a dalších zatěžovaných partií. Odvádějí napětí ze všech tkání těla (kůže, podkoží, svaly, klouby a dokonce i z kostí). Pomáhají „vypnout,“ vypustit obtěžující myšlenky i emoční přepětí. Jsou vynikající prevencí vzniku psychosomatických poruch a podporují přirozenou regulaci organismu.
  • Transformační, tzv. Deep Draining masáž:
    Vhodná pro vás, kteří kdo chcete masáž a práci s tělem využít jako terapii pro svůj osobní rozvoj a sebepoznání. Aktivně rozpouštět duševní bloky, které vás omezují, podpořit svůj potenciál, načerpat sílu pro realizaci důležitých úkolů či vizí. Deep Draining masáže jsou narozdíl od Biorelease více stimulující a transformativní. Mohou vyvolat intenzivnější prožitky nebo vynést na světlo témata, která je třeba vyřešit, popř. zranění, která se chtějí uzdravit. Vyžadují osobní ochotu se do procesu zapojit, tato témata přijmout a převzít za ně zodpovědnost. Odměnou je osobní růst.

Doporučení:
Po biodynamické masáži je vhodné dopřát si klid,
dostatečný čas a prostor pro to, aby mohly v těle nabuzené procesy probíhat. Je-li to možné, neplánujte si nic důležitého ani namáhavého (alespoň 30-60 minut po masáži, ale čím déle, tím lépe pro vás). Bezprostředně po masáži se můžete cítit nesoustředěně, pociťovat mírnou i větší euforii, pocity radosti a lehkosti, nebo naopak únavu. Mohou se uvolnit i pocity smutku, vzteku atd., které byly spojeny s napětím na těle. Vše, co po biodynamické masáži přijde, je žádoucí součástí regeneračního procesu, tak si na ně (a na sebe) udělejte čas. Přijměte vše, co přichází, a dopřejte si vše, co Vaše tělo a duše potřebují. Vnímejte sebe a své pocity a potřeby a využijte tuto jedinečnou příležitost kontaktu se sebou samým.

Poznámka:
V některých vzácných případech může i nevinná biorelease masáž odstartovat nečekaně hluboký transformační proces. Ten se může projevovat jako dočasné zhoršení vašeho psychického či fyzického stavu, které předchází jeho zlepšení. Někdy je tento stav krátkodobý a přechodný, jindy si může vyžádat vaši trvalejší pozornost, případně zpracování u dalšího odborníka, ať už z řad lékařů (když se ukáže starý zapouzdřený zdravotní problém) nebo psychoterapeutů (pokud se vynoří téma, které překročí rámec naší terapie). Obojí je příležitostí k velkému posunu a léčení, na které má vaše tělo i duše chuť a energii, byť si může žádat vaši kapacitu, vůli a úsilí či podporu zvenčí. Pokud nemáte svého terapeuta, na kterého byste se mohli v takovém případě obrátit, mohu doporučit někoho osvědčeného z mého okruhu.

Komentáře jsou uzavřeny.