Biodynamické

Masáže pro uvolnění stresu a napětí na těle i v duši. Namísto bolestivých a pouze mechanických hmatů jemnou a příjemnou cestou probouzejí Vaše vlastní regenerační síly. Přivedou Vás zpět do radosti ze života a do přítomnosti sebe samého.

Bios = život. Dynamika = pohyb. Cílem biodynamických masáží je probudit a rozpohybovat energii ve Vašem nitru.

Biodynamické masáže můžete V dobrých rukách zažít ve dvou podobách:

 1. Harmonizující, ztv. Biorelease masáže:
  univerzální přístup pro každého, příjemná a hluboká relaxace pronabuzení vnitřní energie a zaktivování sebeléčivých, regenerujících a harmonizujících mechanismů Vašeho těla. Pomáhají uvolnit nahromaděný stres, bolesti hlavy, šíje, zad, kříže, kolen, zápěstí a dalších zatěžovaných partií. Odvádějí napětí ze všech tkání těla (kůže, podkoží, svaly, klouby a dokonce i z kostí). Pomáhají tzv. vypnout, vypustit obtěžující myšlenky i emoční přepětí. Jsou vynikající prevencí vzniku psychosomatických poruch a podporují přirozenou regulaci organismu.
 2. Terapeutické, tzv. Deep Draining masáže:
  vhodné pro ty, kteří chtějí masáž a práci s tělem využít pro svůj osobní rozvoj a sebepoznání, podpořit svůj potenciál, načerpat sílu pro realizaci důležitých úkolů či vizí nebo aktivně rozpouštět duševní bloky, které Vás omezují.
  Deep Draining masáže jsou narozdíl od Biorelease více stimulující a transformativní. Mohou vyvolat intenzivnější prožitky nebo vynést na světlo témata, která je třeba vyřešit, nebo zranění, která se chtějí uzdravit. Vyžadují osobní ochotu svá témata přijmout a převzít za ně zodpovědnost, odměnou je vnitřní i vnější transformace.

Principy biodynamických masáží:

 • Léčivá síla doteku
  Dotek je jednou z nejzákladnějších potřeb lidí i všech ostatních živočichů, je podmínkou pro zdravý vývoj dětí i mláďat. Chybějící dotek a kontakt s druhými vede k vážným potížím zdravotním i psychickým (což je bohužel příznačné pro život v dnešní uspěchané a v mnoha ohledech neosobní, sterilní a individualistické společnosti). Biodynamické masáže deficit lidského doteku naplňují, dávají Vám potřebnou péči a láskyplný pocit bezpečí, klidu a přijetí.
 • Respekt k Vám a k moudrosti Vašeho těla
  Biodynamika je založena na respektu k Vám. Věří v dokonalost a moudrost Vašeho těla, která se projevuje skrze Vaše pocity a potřeby, a v sílu jeho samoléčebných a harmonizujících mechanismů, které dokáží pracovat mnohem lépe, přirozeněji a optimálněji, než jakákoliv invazivní intervence zvenčí. Biodynamický terapeut je pro Vás průvodcem namísto autoritativním odborníkem, který ví vždy lépe než Vy, co právě potřebujete. Ctí Vaše právo řídit si, co právě potřebujete, a kdykoliv odmítnout intervenci, která je pro Vás nepříjemná či bolestivá. Jeho úkolem je vytvořit podmínky pro to, aby se Vaše vnitřní síla mohla aktivovat a aby pro Vás mohla optimálně pracovat.
 • Jednota těla a duše
  Biodynamika chápe tělo a duši jako jeden nedělitelný celek. Fyzická konstituace se projevuje v psychice, emoční rozpoložení ovlivňuje Váš tělesný stav. Pouze vyvážená práce na obou pólech našeho bytí může vést ke skutečné úlevě a změně. Biodynamika nepracuje pouze na mechanickém uvolnění spasmů a řešení fyzických neduhů, jak je běžné, ale zaměřuje se současně i na uvolnění stresu, potlačených emocí a rozproudění životní energie. Jejím cílem je celková harmonie těla a duše, kterou může rozprouděná energie přirozeně nastolit. Biodynamika je jedinečným přístupem na pomezí fyzioterapie a psychoterapie, oba tyto přístupy skvěle doplňuje.
 • Aktivita v pasivitě
  Biodynamika přináší rovnováhu do našeho života tím, že vyvažuje aktivní a pasivní procesy v našem těle. Stejně jako po každém nádechu následuje výdech a po dni noc, po každé aktivitě má následovat odpočinek a po každém vypětí uvolnění a načerpání sil. Kde není rovnováha, nastupují potíže či nemoci. Biodynamické masáže jsou vynikajícím způsobem, jak harmonii opět nastolit. Přinášejí jedinečný prožitek, kolik se toho ve Vás ás může odehrát a změnit, když si dovolíte být pasivní, a kolik energie a vitality v sobě máte, přestože se cítíte na pokraji svých sil. Tajemství k probuzení Vaší vlastní vnitřní energie tkví v uvedením do hluboce relaxačního, vědomě přítomného až meditativního stavu, kdy se zpomalí frekvence mozkových vln z běžné hladiny beta do hladiny alfa až théta, ve které se rezervoáry Vaší vlastní uzdravující a tvořivé energie mohou aktivovat.
 • Probuzení dynamiky života
  Biodynamika ze své podstaty a názvu probouzí pohyb života. Přináší z našeho nitra nové impulzy a energii pro naši radost, tvoření, uzdravování ale i pro snazší zvládání běžných každodenních záležitostí. Usnadňuje nám setrvávání ve své přirozenosti a bytí sama sebou. Přináší novou dimenzi prožívání a vnímání sebe, druhých i toho, co nás potká. Otevírá nám cestu, která vede k harmonii a dává dostatek energie k tomu, abychom k ní mohli vykročit.

Doporučení:
Po biodynamické masáži je vhodné dopřát si klid,
dostatečný čas a prostor pro to, aby mohly v těle nabuzené procesy probíhat, neplánovat si nic důležitého či namáhavého (minimálně 30 minut, čím déle, tím lépe). Vnímat sebe a své pocity a potřeby, využít tuto jedinečnou příležitost kontaktu se sebou samým. Bezprostředně po masáži můžete cítit mírnou i větší euforii, pocity radosti a lehkosti, jindy naopak únavu, mohou se uvolnit i pocity smutku, vzteku atd., které byly spojeny s napětím na těle. Vše, co po biodynamické masáži přijde, je žádoucí součástí regeneračního procesu, tak si na ně (a na sebe) udělejte čas, přijměte vše, co přichází, a dopřejte si vše, co Vaše tělo a duše potřebují.

Komentáře jsou uzavřeny.