Terapie

Tělo a duše jsou spojené nádoby. Někdy stačí relaxace, uvolnění a odreagování masáží, aby se i mysl a psychika zklidnila, někdy však přijde téma či situace (např. problémy v práci, ve vztahu s partnerem, partnerkou, v rodině, s lidmi obecně, sám se sebou, s nějakou záležitostí, úkolem, výzvou, životní změnou…), která žádá, aby bylo tomuto tématu věnováno více pozornosti. Abyste se mohli vypovídat, zbavit se zmatených myšlenek a uvědomit si své skutečné pocity, uvolnit nahromaděné či potlačené emoce a díky tomuto vnitřnímu očištění pak získat nový vhled, nadhled nebo náhled z jiné strany… či všechno najednou.

Jak pracuju?

Stejně jako u masáží individuálně a intuitivně, s důrazem na Váš aktuální stav, pocity a potřeby. Začínáme zpravidla rozhovorem v křesílku, rozebráním situace jaká je a Vašich myšlenek pocitů v ní. S tím, co se objeví, můžeme dále pracovat verbálně, či přes tělo na lehátku nebo na na futonu (lze pracovat i přes oblečení). Ideální celková délka sese je 90 – 120 minut, poměr práce „v křesílku“ a „na lehátku“ je individuální. Rozdělení může být 50:50, 2:3, 3:2 …, někdy může mít terapeutická práce s tělem formu 15-minutového zmobilizování či bioenergetického cvičení na závěrečné doladění a ukotvení práce v těle. Verbální práce se může prolínat i do masáže. Je možné, že si masáž (na rozdíl od běžné relaxační masáže) bude žádat Vaši aktivní spolupráci.

Jaké metody při práci využívám?

Při Terapii využívám jednak přístupy z Bodyterapie – alias z biodynamické práce s tělem, která dobře spojuje s vnitřním pocitem (zejména metoda Focusing a dále metody imaginace, vizualizace a Deep Draining k transformaci těchto pocitů a vjemů na nové a žádoucí).

Ke změně zažitých, ale omezujících programů v mysli využívám též techniky z Kineziologie, k pochopení příčin konfliktů protokol Radikální odpuštění, k rozpuštění negativních emocí např. afirmace z havajské metody Ho´oponopono. Dle potřeby doplňuji další přístupy – práci s kameny (na doplnění vizualizační či konstelační práce), tarotem a automatickou kresbou (pro lepší vhled, analýzu Vaší situace a nastínění možných řešení).

Co lze Terapií V dobrých rukách řešit:

  • Jak bylo popsáno výše, běžné záležitosti lidského života, které řešíme, ale kvůli kterým se nám nechce volat odborníka.
  • Stavy a procesy, které se mohly samovolně zvědomit při běžné masáži (např. uvědomění, že musím ve svém životě něco změnit, ale nevím co/jak; konfrontace s dlouho potlačovanými emocemi, které vyšly na povrch a nevím si s nimi rady, atp.)
  • Pokud jste člověk, který na sobě rád pracuje, objevuje nové věci a mění sám sebe k obrazu svému 🙂 může být práce s tělem a duší vítaným zpestřením Vaší masáže a přinést další kreativní nástroje pro osobní růst.
  • Pokud docházíte na psychoterapii, která je zaměřena spíše verbálně a potřebujete dosažené změny zakotvit a synchronizovat i se svým tělem, konzultace před masáží (i krátká) výrazně pomůže Vaši masáž lépe zacílit, aby pro Vás byla co nejoptimálnějším doplňkem ke standardní terapii.
  • Pokud řešíte nějaký životní či zdravotní problém a uvědomujete si, že je potřeba změnit i něco „vevnitř“, tato práce Vám pomůže toto „něco“ pojmenovat a najít cestu, co pro sebe udělat.

Kdy vhodnost Terapie V dobrých rukách zvážit:

  • Pokud řešíte nějaký závažnější psychický problém či užíváte psychofarmaka, nemusí pro Vás být Terapie vhodná. Prosím, poraďte se se svým lékařem, psychologem či psychiatrem. Pokud Vám bude schválena, je třeba, abych byla plně informována o Vašem stavu a mohla zvážit vhodnost jednotlivých metod pro Vás.

Terapie V dobrých rukách není náhradou lékařské, psychologické ani psychiatrické péče.

Komentáře jsou uzavřeny.