O mně

„Kdo chce pochopit celý Vesmír, nepochopí nic.
Kdo pochopí sám sebe, pochopí celý Vesmír.“ Buddha

Moje Cesta:

Portrét StromNarodila jsem se 3.4.1986 v Českém Krumlově a vyrosla v městě Velešín v témže okrese. Studovala jsem Gymnásium J. V. Jirsíka v Českých Budějovicích a poté Sociologii na FFUK v Praze. Už během studií jsem začala zajímat o masáže jako o přirozený, jednoduchý a efektivní způsob, jak pomoci sobě i druhým. Jak jsem zjistila sama na sobě, taková správně provedená masáž může být (vedle uvolnění momentálního fyzického napětí) spouštěčem i nástrojem k hlubokým změnám a transformaci na těle i na duši. A zatoužila jsem se takovou práci také naučit a zprostředkovávat ji i druhým.

První masážní kurz jsem absolvovala v roce 2007 (Rekvalifikační kurz pro rekondiční a regenerační masáže, Dexter Academy) a skrze kurzy další (Havajská masáž, Čínská energetická, medová, …) jsem hledala přístup, který by co nejlépe odpovídal mému záměru: pracovat cíleně na těle i na duši, řešit psychosomatické potíže a rozkrývat příčiny, které k nim vedly.

V roce 2008 jsem objevila biodynamické masáže, které naprosto odpovídaly tomu, co jsem hledala a nadále proto určily mé profesní směřování a vzdělávání. Postupně jsem absolvovala roční kurzy Terapeutická práce s dotekem a Deep Draining (u RNDr. Květy Paluskové, 2009-2012) a začala se biodynamickým masážím věnovat naplno. Biodynamický přístup založený na respektu k masírovanému, síle doteku, důvěře v tělo a jeho vlastní cesty k uzdravení je pro mě základ a uplatňuji jej i v jiných technikách a přístupech, které jsem si osvojila (např. práce s Reiki, Kineziologie, poznatky ze studia na Pražské psychoterapeutické fakultě atd.) a které občas také využívám.

V lednu 2018 nabral můj profesní rozvoj další směr, nastoupila jsem do 5,5-letého výcviku Bodypsychoterapie, vedeného senior lektory v tomto oboru (RNDr. Květa Palusková, Eli Weidenfeld a Mona Lisa Boyesen, dcera zakladatelky biodynamických masáží). Již teď se s vámi mohu podělit o další nové zkušenosti, nové a rozšiřující techniky a přístupy a těžit ze sebezkušeností a osobního posunu, který mi výcvik přináší.

Jsem ráda, že mohu biodynamické poselství o moudrosti, síle a dokonalosti našeho těla šířit prostřednictvím své práce dál. Od roku 2009 jsem tak činila v relaxačním centru Athelas na Smíchově, od roku 2014 ve svém centru V dobrých rukách v Dejvicích, kde působím doteď.

Těším se s vámi na setkání,
Alena

Komentáře jsou uzavřeny.