O mně

„Kdo chce pochopit celý Vesmír, nepochopí nic.
Kdo pochopí sebe, pochopí celý Vesmír.“ Buddha

Moje Cesta:

Portrét StromNarodila jsem se 3.4.1986 v Českém Krumlově, vyrostla jsem v malém městečku v tomto okrese. Už v dětství jsem se zajímala o věci mezi nebem a zemí, snažila se pochopit, jak to tady funguje a jak je to všechno propojené. Ráda jsem chodila do přírody, hlavně mezi stromy a k řece, hrála jsem na kytaru, zpívala a malovala. Později jsem se začala zajímat o východní filosofii a spolu se svou maminkou jsem často navštěvovala různé zajímavé přednášky (Marta Foučková, Zděněk Hajný, Marie Šalátová-Kristová atd.). Nasávala jsem od ní i dovednosti z reflexní terapie, kterou se po mnoho let učila u Jiřího Janči, to bylo vlastně mé první seznámení s masážemi a s moudrostí těla vůbec.

Po absolvování Gymnasia J.V.Jirsíka v Českých Budějovicích v roce 2005 jsem odešla do Prahy studovat sociologii na FFUK, kde jsem si dále tříbila schopnost nahlížet na věci z různých úhlů, hledat skryté souvztažnosti a odkrývat souvztažnosti domnělé. Během studií jsem začala více zajímat o masáže. Již dříve mě lákalo naučit se „správně“ masírovat, abych mohla „správně“ pomáhat svým blízkým, navíc jsem na masáže začala sama docházet a poznala jejich hluboké očistné a transformační účinky na tělo i na duši na vlastní kůži. Masáže se tak pro mě nečekaně staly impulsem k radikální práci na sobě, sebepoznání, sebeléčení, k osobnímu a duchovnímu rozvoji, což můj zájem o ně a o potenciál našeho těla jako takový podnítilo ještě více.

První masážní kurz jsem absolvovala v roce 2007 (intenzivní základní Rekvalifikační kurz pro rekondiční a regenerační masáže u Dexter Academy) a otevřel se mi nový svět. Zjistila jsem, že mě masáže nejen velice baví a naplňují, ale že mám pro ně i velký cit. Styl sportovních masáží mi však úplně neseděl, tak jsem hledala dále. Přes masáže čínské energetické, havajské a další jsem prostřednictvím dalšího paralelního studia na Pražské psychoterapeutické fakultě objevila biodynamické masáže. Ty mě už od začátku naprosto uchvátily. Nejen svou filosofií, že méně je někdy více, propojením práce s tělem i psychikou a cílením na aktivaci přirozených regeneračních schopností těla namísto bolestivých a invazivních hmatů… ale hlavně svým respektem k masírovanému, jehož aktuální pocity a potřeby mají vždy přednost před rutinním a „správným“ postupem. Nadchla mě i atmosféra blízkosti, důvěry a bezpečí, která se při práci s dotekem mezi lidmi vytváří, a citlivý přístup lektorky RNDr. Květy Paluskové, která se biodynamickým masážím učila v Německu přímo od jejich zakladatelky, Gerdy Boyesen.

Biodynamická práce tedy nadále určila mé profesní směřování a vzdělávání, věnuji se jí intenzivně od roku 2008. Biodynamický přístup je pro mě zdrojem naplnění i (sebe)poznání a uplatňuji jej i v jiných technikách a přístupech, které jsem si osvojila. Jsem ráda, že mohu biodynamické poselství o moudrosti, síle a dokonalosti našeho těla šířit prostřednictvím své práce dál. Od roku 2009 jsem tak činila v relaxačním centru Athelas na Smíchově, od roku 2014 ve svém centru V dobrých rukách, kde se s Vámi těším na viděnou!

V roce 2018 nabral můj profesní rozvoj další směr, nastoupila jsem do 5,5-letého výcviku Bodypsychoterapie, vedeného senior lektory v tomto oboru (RNDr. Květa Palusková, Eli Weidenfeld a Mona Lisa Boyesen, dcera zakladatelky biodynamických masáží). Již teď se s vámi mohu podělit o další nové zkušenosti, nové a rozšiřující techniky a přístupy a těžit ze sebezkušeností a osobního posunu, který mi výcvik přináší.

S láskou
Alena

Komentáře jsou uzavřeny.