Proti překyselení

Ptáte se, co dělám já sama, abych si udržovala acidobazickou rovnováhu těla a tím i trvale udržitelné zdraví? Nabízím vám jednoduché tipy proti překyselení, které můžou inspirovat a pomoci i vám.

 • Strava 80:20.
  V nastavení takového jídelníčku mi před 3 lety významně pomohly zelené potraviny (Ječmen a Chlorella, k dostání V dobrých rukách), které jsou zásadotvorné a plné živin. Zbavily mě únavy a podráždění, vrátily mé tělo do harmonie. Nedovolí mi již zkonzumovat nadměrné množství nezdravého jídla a naopak to prospěšné mi zachutnalo. Vyhýbám se polotovarům, dochucovaným, konzervovaným či jinak průmyslově upravovaným potravinám. Nakupuji převážně základní, přirozené potraviny (sezónní zelenina a ovoce, sýry, dobré pečivo, bílý jogurt, luštěniny, oblíbila jsem si jáhly, pohanku), ty si pak dochucuji a upravuji dle vlastní chuti.
 •  Mlsání s mírou, ale zato s chutí a kvalitně.
  Není cestou stát se ze dne na den podrážděným asketou. Ráda si vychutnám kvalitní čokoládu, zákusek, zmrzlinu či dobré pivo nebo víno. Více ale žvýkám a vnímám chutě, rozpoznám tak poctivé pamlsky od šizených. Snažím se mlsat v klidu a nesahat v hladu a spěchu po tyčinkách a fastfoodu.
 •  Uvolňovat stres
  Dlouhodobý stres je nejsilnější překyselující faktor a pokud s ním nepracujeme, předešlé kroky se nemohou naplno projevit. Vynikající jsou v tomto ohledu právě masáže, které uvádějí do stavu relaxace, ve kterém člověk „vypne“, podporují dýchání, prokrvení a látkovou výměnu. Já se kromě masáže dobře odreaguji pohybem na čerstvém vzduchu, v přírodě, u hudby, kreslení či meditace.
 • Zásaditá péče o pokožku
  Proč je kůže miminek tak sametově hebká a voňavá? Protože se po 9 měsíců koupou v zásadité plodové vodě s pH 8,5 (je-li maminka zdravá). Běžné pH kosmetiky 5,5, to je pH kyselin vyloučených skrze pokožku, nikoliv žádoucí pH kosmetické péče. Ta by měla být zásaditá, aby se podpořilo vylučování škodlivin a remineralizace. Nahradila jsem tedy sprchové gely (většinou kyselé a chemické) obyčejným přírodním mýdlem a nedám dopustit na zásaditou sůl. Tu lze použít na koupele, peelingy, zábaly a její roztok jako pleťovou vodu. Podporuje sebepromašťující schopnost pokožky, pomáhá při bolavých svalech i proti celulitidě. K dostání v DM drogerii za cca 220 Kč.
 •  Psychosomatika
  Pokud se váš stav i přes zlepšení životosprávy nelepší nebo často vrací, je na místě pátrat po příčině v psychice. Klíčem k uzdravení může být pochopení starého myšlenkového modelu, podle kterého žijeme, uvolnění potlačených emocí a uvědomění si, že vlastně žijeme šťastně a nic nám nechybí. Pomůže kineziologie, homeopatie, celostní medicína, psychoterapie nebo i rozhovor s blízkým člověkem či pouhé zamyšlení nad sebou samým z jiného než svého pohledu.

A co Vaše osvědčené rady a tipy?  Doporučte, podělte se!

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *