Deep draining masáž okostice

Pro harmonizaci a pocit jednoty celého těla a mysli.

Okostice (perios) je vazivový obal na povrchu kostí. Je protkána hustou sítí nervů a cév, které zásobují kosti živinami. Vnitřní strana okostice přiléhající ke kosti výrazně napomáhá jejich růstu a regeneraci. Z psychosomatického pohledu jsou kosti ohromným rezervoárem energie, která se do nich stahuje zejména při strachu a leknutích („která šla až do morku kostí“), rovněž při prokřehnutí. Jsou naší oporou. Stimulací okostice podporujeme svou stabilitu, řád i flexibilitu (klouby).

Masáž okostice patří k biodynamickým masážím, přesněji mezi techniky Deep Draining (= „hluboké vyčištění“). Ty stejně jako všechny ostatní biodynamické masáže jsou příjemné, bezbolestné a probouzejí vlastní harmonizující a sebeléčivé schopnosti našeho organismu, které rozpouští fyzické i psychické napětí zevnitř. Masáže Deep Draining však působí hlouběji a intenzivněji, pomáhají aktivně dostat „na světlo“ potlačené a vytěsněné blokády, ke kterým nemáme běžně přístup a které „ze zálohy“ dlouhodobě negativně ovlivňují naše zdraví a pohodu. Mohutná energie nabuzená při Deep Draining masážích podpoří přirozené zpracovávání těchto témat a přinese velikou úlevu.

Masáž okostice je celotělovou masáží. Je zvláštní tím, že se při ní nepoužívá olej (nebo jen velmi malé množství). Docílíme tak optimálního tření pro speciální hmat, kterým lze pracovat přímo na okostici. Tímto hmatem postupně namasírujeme povrch kostí na celém těle a probudíme energii, která je v nich stažená.

Jak masáž okostice probíhá?

Začínáme masáží hlavy, která příjemně uvolní i nabudí. Klient nejprve zpravidla leží na břiše, takže pokračujeme stimulací lopatek a žeber (přímo na páteři nepracujeme). Navážeme masáží hran a lopat kyčelních kostí i kostrče, pak se vrátíme k ramenním kloubům a pažím. Poté otočíte na záda. Tam začneme jemnou stimulaci klíčních kostí, hrudní kosti a žeber, velmi příjemná je masáž horních trnů kyčelních kostí. Na tu navazuje práce na stehenní kosti, pokračujeme přes kolena a holeně až ke kotníku a nártovým kůstkám. Poté navážeme u ramenou a podobným způsobem postupujeme až ke konečkům prstů. Masáž opět zakončíme uvolňující masáží hlavy a obličeje.

Doporučená délka Masáže okostice: 60 min

Vhodná: při únavě, depresi, apatii. Posiluje, uzemňuje, dodává pocit jistoty a stability, podporuje sebevědomí a sebejistotu, otevírá skryté rezervoáry energie, pomáhá zvolit správné rozhodnutí. Je obzvláště příjemná hubeným lidem a těm, kdo mají rádi intenzivnější masáž. Pomáhá zahřát se při promrznutí „až na kost“.

Nevhodná
v těhotenství. Při užívání psychofarmak nutná konzultace vašeho lékaře.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.