Biodynamická masáž k prohloubení dechu

Biodynamická masáž k prohloubení dechu rozpouští napětí v hrudníku a uvolňuje tenzi dýchacích svalů – mezižeberních, bránice, okolí hrudní a klíčních kostí. Celkově otevírá hrudník, velmi pomáhá i při bolestech zad (zejména kolem lopatek, krční a hrudní páteře). Na úrovni psychické nás osvobozuje od úzkostí, strachů i smutku, i od starých, potlačených emocí, které nás stále omezují a podvědomě nutí ke schoulenému tělesnému postoji. Tato masáž podporuje svobodné prožívání a projevování emocí, uklidňuje, eliminuje rušivé myšlenky, uvolňuje napětí v celém těle a navrací k přítomnému okamžiku.

Jak masáž k prohloubení dechu probíhá:

Před samotnou masáží hrudníku je příjemné začít masáží hlavy, krční páteře a šíje a uvolnit ztuhlost trapézových svalů, ramen i paží, které jsou s napětím v hrudníku často spojeny. Vlastní práci hrudníku započneme masáží pod klíčními kůstkami od středu hrudníku směrem k ramenům, jde o velmi jemné, krouživé pohyby. Poté se pracuje na hrudní kosti, čímž se aktivuje energie srdeční oblasti a podpoří se přijímání i dávání lásky a prociťování emocí. Dále se pokračuje uvolňováním mezižeberního svalstva, od hrudní kosti směrem do boků.

Pracuje se rovněž na uvolnění bránice, kde bývá uloženo stažení způsobené strachy a úleky. Je to reflex, který nás chrání, naše vnitřní brnění, proto „bránice“. Pokud je ale obrana nepřiměřená, spíše nás omezuje, tíží, brání nám volně dýchat a žít. Masáž pomáhá zbavit se nastřádaných obran, které už dávno nepotřebujeme, a na chvíli si odpočinou od těch, které jsou pro nás stále přínosné. Na závěr celý hrudník uhladníme, aby se probuzená energie zharmonizovala a vy můžete odpočívat a zažívat.

Doporučená délka masáže:
samostatně 1 hod, možno zkombinovat s masáží jiné části těla.

Poznámka: masáž je možno provést i přes oblečení, pokud se budete cítit příjemněji (týká se zejména žen). Pokud je prováděna na holou kůži, účinek může být podpořen vhodně zvoleným éterickým olejem pro podporu dýchání.

Čtěte dále:
8 zajímavostí o dýchání

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.