Reflexní masáž

Chcete něco udělat pro své zdraví? Zkuste reflexní terapii! Jednoduchá stimulace reflexních plošek na chodidlech prospěje celému Vašemu organismu!

Reflexní terapie

Tato univerzální léčebná metoda pochází z jihovýchodní Asie a je známa více než 5 000 let. Jejím průkopníkem u nás byl Ing. Jiří Janča (1924-2005), který jejímu studiu a zdokonalování zasvětil celý svůj život.

Při reflexní terapii masírujeme akupresurní body a plošky na chodidlech, které holisticky odrážejí celý náš organismus (dalšími takovými místy jsou např. dlaně, uši, oční panenky, jazyk…). Pokud je určitá ploška citlivější na dotyk (bolest při zmáčknutí), dokládá to, že s ní spjatý orgán není úplně v pořádku (oslabení, podráždění, přetížení, …). Tuto dysfunkci napravíme jednoduše stimulací reflexní plošky. Někdy stačí pár zmáčknutí, v případě vleklejších obtíží je třeba vytrvat déle, než bolest poleví, popřípadě úplně zmizí, což znamená, že i funkce orgánu jsou napraveny.

Vhodná jako prevence, pro posílení organismu při jeho únavě a oslabení nebo jako podpůrný prostředek při léčbě chronických onemocnění – v tomto případě je však nutná pravidelnost a vytrvalost (reflexní plošky však můžeme masírovat i sami sobě nebo o to požádat své blízké).

Velkou výhodou této metody je, že odhaluje nemoc ještě před jejím projevem na tělesné úrovni. Budeme-li si tedy tuto masáž provádět pravidelně, nemusíme být nemocní vůbec a to se vyplatí :o)

Kontraindikace reflexní terapie nejsou známy.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.