Brazilská masáž chodidel

Vzhůru po šamanské cestě!

Brazilská masáž chodidel je speciální masáž, či spíše rituál, který se naučila zakladatelka biodynamických masáží Gerda Boyesen na své cestě jižní Amerikou od šamanů v Amazonském pralese. Vychází z jejich tradic, medicíny a magie a má překvapivé účinky i na nás, Evropany.

Brazilská masáž není masáží jako takovou, takže je možné ji doplnit masáží reflexní či biodynamickou masáží chodidel grounding (uzemňovací), popř. jinou masáží (záda, šíje, hlava…). Je ideálním doplněním jakékoliv masáže, výrazně prohlubuje relaxaci.

Jak Brazilská masáž chodidel probíhá:

V leže na zádech. Nejprve se uvolní napětí z nohou (zejména kotníky, nárty), promačkají se plosky nohou a prsty. Je možné předtím uvolnit i celé dolní končetiny, popř. provést libovolnou masáž dle vaší potřeby. Samotná Brazilská masáž chodidel spočívá v držení jednotlivých prstů u nohou ve přesně stanoveném pořadí. V jedné poloze je třeba setrvat alespoň 5 minut, aby byla masáž účinná. Amazonští šamani tímto způsobem vyrovnávali energetické dráhy náležící k jednotlivých orgánům, uvolňovali napětí fyzické i psychické. Při této masáži klienti běžně upadají do hlubokého spánku, v němž se propojují s hlubinnými složkami své duše a mnozí se vracejí se silnými transformativními zážitky.

Doporučená délka masáže: aspoň 30 minut

Vhodná: tato masáž je vhodná pro ty, kdo se chtějí spojit sami se sebou a se vším, co k nim patří. Mocně podporuje hluboké regenerační schopnosti těla, je vhodná pro rekonvalescenci po nemocech a úrazech a po velkém vyčerpání. Podporuje a zjemňuje smyslové vnímání i intuici.

Nevhodná: pokud se léčíte nebo jste se v minulosti léčili psychiatricky či užíváte psychofarmaka nebo jiné látky ovlivňující psychiku.

Upozornění: Může otevřít potlačené pocity a emoce, které mohou být intenzivní a ne vždy příjemné. Jsou však příležitostí k transformaci a žádoucím změnám v životě, pokud je přijmeme. Pokud víte, že na ně ještě nejste připraveni, doporučuji jinou, jemnější masáž.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.