Biodynamická masáž Lifting

Pro uvolnění napětí ve velkých kloubech

Masáž Lifting („vytažení“) je vedle biodynamické masáže Exit další masáží, která se věnuje především končetinám. Je však mnohem hlouběji zaměřena na uvolnění napětí v kloubech – v loktech, ramenou, zápěstích, kyčlích, kolenech, kotnících, záprstních kloubech i v krční páteři. Toto napětí bývá často chronické a mnohdy si jej ani neuvědomujeme, dokud se nezačne projevovat i bolestí svalů, šlach a ztíženou hybností v dané části těla.

Klouby plní v těle velmi důležitou funkci – jsou flexibilními částmi mezi pevnými kostmi, které tvoří strukturu a oporu těla. Klouby do rigidní kosterní soustavy vnášejí pohyb, změnu, energii. Oživují naši kostru. Pokud však člověk nadměrně potlačuje projevy své spontaneity, stává se rigidním, zkostnatělým a zároveň podrážděným, neboť při jakékoliv vhodné příležitosti se nahromaděná energie snaží uvolnit, povolit se ze svého sevření a rozproudit život, který v ní dřímá. Cílem masáže Lifting je tuto energii osvobodit, vytáhnout vem a zároveň si ustanovit nový řád, který bude namísto přehnané regulace a kontroly přirozený tok energie podporovat.

Jak masáž Lifting probíhá:

Celá masáž Lifting probíhá v přirozeném rytmu vašeho dechu. S nádechem se klouby jemně vytahují, s výdechem uvolňují. Během masáže se váš dech krásně zpravidelní a prohloubí, čímž se zlepší krevní oběh a látková výměna buněk. Dostanete se také do lepšího kontaktu se svým tělem, duší, do prožívánípřítomného okamžiku a z dosahu své mysli, která tak ráda kontroluje a reguluje i to, co nemusí a ani nemá.

Stejně jako u masáže Exit začínáme hlavou. S nádechem pomalu rotujeme hlavou doprava, s výdechem zpět. Pak totéž doleva. Poté hlavu jemně vytahujeme vzhůru, s výdechem povolujeme. Dále hlavu s nádechem zvedáme nahoru, jakoby do předklonu, s výdechem povolujeme. Postupně lze zvětšovat úhel flexe, pokud je vám to příjemné. Tímto způsobem se krásně uvolní ztuhlá šíje a „těžká hlava“.

Pokračujeme končetinami – nejprve pažemi od kloubu ramenního, pak loketního, zápěstí a v případě potřeby i klouby prstů. Každý kloub nejprve s nádechem několikrát vytáhneme, s výdechem povolíme a poté s ním ještě párkrát zakroužíme jedním a pak druhým směrem. Síla tahu a rytmus se přizpůsobuje tak, aby vám byla příjemná. Velkou pozornost věnujeme zápěstí, které bývají často překvapivě ztuhlá a neschopná se uvolnit. Práce s napětím v kloubech paží má vliv i na uvolnění napětí z hrudníku a lopatek. Pokračujeme prací na kloubech dolních končetin, kde stejným způsobem pracujeme postupně s kyčlemi, koleny, kotníky a nártovými kůstkami. Na závěr masáže provedeme harmonizaci a relaxaci.

Doporučená délka masáže Lifting:40-60 min (možno spojit s masáží zad apod.)

Vhodná: při bolestech kloubů, svalů a šlach horních či dolních končetin, při pocitech omezení, bezmoci, při ztuhlosti, těžkopádnosti a potřebě větší lehkosti, hravosti a ladnosti v pohybu i v pocitech.

Nevhodná: při artritidě a osteoporóze, při aktuálně prožívaném pocitu úzkosti.

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.