Biodynamická masáž Exit

Pro uvolnění napětí v rukách a nohách

Exit je jednou z nejvyužívanějších biodynamických masáží. Jejím záměrem je odvést přebytečné napětí a neklid z končetin (z rukou, nohou ale i z hlavy), což je pociťováno jako veliká úleva. Není divu, i z hlediska čínské medicíny jsou končetiny velice důležité, neboď v nich končí dráhy mnoha důležitých orgánů (plíce, srdce, střeva, močový měchýř, žaludek, žlučník…)

Ve většině případů vzniká napětí v končetinách potlačením impulzů těla. Např. naštve vás šéf v práci, krev se ve vás vaří a máte chuť do něčeho nebo do někoho praštit – ale nemůžete, uvědomujete si následky takového jednání. Napětí ve vašem předloktí ale zůstává, za chvíli na něj zapomenete, ale stále tam je a čeká na ventil. Pokud se podobné situace opakují nebo mají-li velkou intenzitu, je dobré energii čas od času uvolnit, aby nahromaděná energie nezpůsobovala neklid, ztuhlost a bolesti končetin.

Kromě vzteku mohou být ve vašich končetinách uložena i gesta, která v nesmělosti nevyjádříte, touha na něco si sáhnout, něco si vzít (časté u dětí), v nohách pak touha do něčeho kopnout, dupnout si (=vyjádřit svůj postoj, určit si své místo, svůj prostor), rovněž potřeba udělat určitý krok. V hlavě bývá tok energie zastaven, je-li člověk pořád jako „v chomoutu“ – v zajetí práce, určitého problému nebo přetlaku myšlenek. Toto vše lze masáží Exit odvést a vytvořit prostor pohodě.

Jak masáž Exit probíhá:

Při masáži ležíte na zádech. Začíná je příjemnou masáží hlavy k odvedení přebytečných myšlenek a starostí. Pokračuje se uvolněním krku a šíje, kde je tok energie často přerušen. Následuje masáž paží, od klíčků až ke konečkům prstů (stejným způsobem jako u masáže orgonomické, o které jsem psala v září). Více pozornosti věnujeme kloubům a nakonec odvedeme přebytek energie z každého jednotlivého prstů zvlášť. Poté stejným způsobem namasírujeme nohy, od kyčlí až k prstům, s tím, že ještě promačkáme reflexní body na chodidle. Masáž zakončujeme opět hlavou.

Doporučená délka Masáže exit: 40-60 min (možno spojit s masáží zad)

Vhodná: při přepracování, stresu, při potřebě „vypnout“, při syndromu karpálních tunelů (více na str. 4) a syndromu neklidných nohou. Podporuje koloběh dávání a přijímání a vyrovnává energii v meridiánech, uvolňuje rovněž napětí z hrudníku a pánve, je vhodná i při potížích v těchto oblastech.

Nevhodná:
při únavě z vyčerpání, při které je třeba energii nabudit namísto odvést (typ únavy určíme při konzultaci před masáží).

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.