Biodynamická masáž břicha

Masáž pro příjemný pocit a podporu zažívání – jídla i života.

Biodynamická masáž břicha je nesmírně příjemnou a uvolňující masáží. Respektuje, že břicho je nesmírně choulostivá a zranitelná část našeho těla, a zároveň pomáhá odbourávat napětí a stres, na jehož ukládání je tato část obzvláště citlivá.

V břiše se z biodynamického pohledu střádají zejména úleky. Pro představu: vybavte si nyní svou reflexní reakci, když se něčeho leknete. Ano, v jedné vteřině se mělce nadechnete, zadržíte dech, ztuhnou vám svaly – a bránice (bránice = bránit se, při ohrožení). Nyní jste v pohotovosti pro reakci na stres – na útok, nebo útěk. Když stresová situace pomine (a reakce – boj či útěk – proběhne), tělo může napětí uvolnit. Postupně odbourá vyplavené stresové hormony, tlak, tep i frekvence dýchání se vrátí do normálu. Pokud jsme ale ve stresu permanentně nebo jsme danou zátěžovou událost dosud nezpracovali, k úplnému uvolnění nedochází a v těle zůstávají zbytky napětí, které negativně ovlivňují fungování našeho organismu. V tomto případě je velmi zatížená právě bránice, která se stává skutečným, přehnaně obranným pancířem, který omezuje fungování našeho těla, zejména dýchání a trávení. Jak jsem psala v srpnových Novinkách, oblast břicha je úzce spjata také s nervy a tedy i s psychickou pohodou. Ta se s uvolněním této oblasti promítne do celého těla, mysli i duše.

Jak biodynamická masáž břicha probíhá:

Masáž břicha lze provést buď samostatně, nebo v kombinaci s jinou masáží zaměřenou na to, co právě potřebujete. Ideální je s masáží zad (podpoří uvolnění hrudní a bederní oblasti) nebo s masáží hrudníku (podpoří dýchání). Vlastní masáž břicha začíná jemnými tahy dlaní od hrotu kosti hrudní směrem k pupíku, nejprve středem a pak do stran směrem ke kyčlím. Následuje vytírání boků a po něm kroužení kolem pupíku po směru hodinových ručiček (tzn. po směru trávení). Během těchto hmatů se často spouští tzv. psychoperistaltika (více str. 3), dochází k podpoře trávení, uvolnění napětí svalového i psychického. S břichem je spojeno téma vlastní síly i jemné zranitelnosti, důvěry v sebe sama i k druhým lidem, je oblastí bezprostředního vnímání a přijímání (pozůstatek pouta pupeční šňůry). Masáž pomáhá s projevením vlastní jedinečnosti tou správnou cestou, navozuje příjemný pocit naplnění a spojuje s naší podstatou.

Doporučená délka Biodynamické masáže břicha: 30-60 min

Vhodná: při problémech s dýcháním (mělké, nepravidelné), pomáhá při trávicích potížích (vynikající např. při zácpě, i chronické), dokonce i při srůstech a po operacích. Celkově podporuje trávicí systém a metabolismus, ulevuje při menstruačních a premenstruačních bolestech.

Nevhodná v těhotenství, při bolestech břicha nejasného původu, při horečnatých a zánětlivých onemocněních.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.