Masáž podle měsíčního cyklu

Chystáte se na masáž a nemáte jasnou představu, jaký druh zvolit? Toužíte se lépe sladit s rytmem přírody? Toužíte se lépe sladit se sebou samými? Vyzkoušejte masáž zvolenou podle aktuální fáze měsíce (samozřejmě s přihlédnutím k vašemu aktuálnímu stavu a potřebám, ročnímu období apod.). Cyklus měsíce ovlivňuje dění v  přírodě na celé planetě  (příliv, odliv, energie v rostlinách) i naši fyzickou a psychickou kondici (svěžest/únava, společenská aktivita, schopnost soustředění i krvácivost a schopnost hojení po lékařských zákrocích), u žen má navíc ještě individuální podobu menstruačního cyklu (více zde). Pokud důležité činnosti naplánujeme podle měsíčních fází, cítíme se uvolněněji a dosahujeme mnohem lepších výsledků. To dobře vědí např. zahrádkáři nebo ti, kdo se řídí lunárním kalendářem (doporučuji kalendář Krásná paní).

Rozlišujeme 4 základní fáze měsíčního/menstruačního cyklu:

První čtvrť
dorůstající měsíc po novoluní / dynamická fáze – po menstruaci
plné a čerstvé fyzické síly, možnost realizace dynamických změn v životě, jasné, bystré a praktické myšlení, nový vítr do života, které je dobré využít.
vhodná masáž:
vitalizující biodynamická masáž
stimulační masáž hlavy
masáž lifting (uvolnění kloubů)
masáž nohou a chodidel pro podporu uzemnění.

Úplněk
plný měsíc / expresivní fáze – okolo ovulace

vrchol energie, doba zastavení a vychutnávání všeho dobrého a příjemného, schopnost péče o druhé, vysoká míra citovosti a empatie, čas naplnění.
vhodná masáž:
orgonomická masáž
masáž brudníku a břicha
masáž exit
masáž hlavy a obličeje
masáž rukou
havajská masáž.
Příležitost pozvat do svého života to, co si přejeme.

Poslední čtvrť
ubývající měsíc po úplňku / kreativní fáze – po ovulaci

nahromaděná energie se může upotřebit v nejrůznějších oblastech života, posiluje intuice, která přináší zajímavé vhledy, uvědomění a nápady, postupně se mohou hlásit o slovo i nepříjemné pocity, resty a věci, kterými je třeba se zabývat.
vhodná masáž:
intuitivní
masáž exit
čínská energetická masáž
Breussova masáž.
Se zkonkretizováním intuitivních vhledů pomůže automatická kresba, se zpracováním emocí a témat kineziologie nebo deep draining masáž.

Novoluní
nový měsíc / reflektivní fáze – okolo menstruace

čas odpočinku, útlumu, odlivu energie a znovuzrození. Není nic co dělat, fyzická síla je na minimu, o to jasnější je ale síla vědomí.
vhodná masáž:
masáž chodidel
masáž exit
biodynamická masáž hlavy
masáž hrudníku
biodynamická masáž břicha (pomáhá při menstruačních bolestech)
deep draining masáž v auře.
Vhodná doba pro důležitá rozhodnutí, opuštění nevyhovujících stavů a odpuštění, vyčištění mysli od nánosů předešlého měsíce.

Poznámka:
Toto schéma slouží pouze jako inspirace. Vy a vaše potřeby jsou vždy na prvním místě a nemusí se s rytmem měsíce zcela shodovat. Zkuste si proto uvědomit, nakoliv vaše rozpoložení koresponduje s aktuální fází měsíce (příp. fází menstruačního cyklu). Pokud souvislost zjistíte a víte, že v poslední době potřebujete např. hlavně odpočinout, bude pro vás vhodná doba pro masáž před novoluním. Pokud potřebujete tzv. „nakopnout“ a vitalizovat, nejefektivnější bude dorůstající fáze měsíce. Pro rozhodnutí důležitých životních změn přijďte okolo poslední čtvrti. A pokud se chcete nechat hlavně opečovat a užít si to, úplněk je ten pravý čas!

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.