Masáž na superego

Masáž na superego je biodynamická masáž hlavy, jejímž cílem je uvolnit mysl a osvobodit ji od různých omezení, představ a programů, které nás limitují při dosahování našich přání a cílů i v běžných každodenních situacích.

Dle dle terminologie Sigmunda Freuda je superego vyšší část naší bytosti, kde sídlí morálka a touha být dobrý (více zde). Normy superega jsou dány naší vnitřní moudrostí, vírou a nejlepším vědomím a svědomím, avšak tvoří je i mnoho programů, které mají původ např. ve výchově (zákazy, příkazy či formulky typu „správný kluk/hodná holka/slušný člověk toto nedělá/popř. dělá toto), v kulturních a společenských zvyklostech nebo názorech většiny. Často si je podle šablon našeho prostředí a okolí vytváříme sami, věříme jim a řídíme se jimi.

Ne všechny tyto normy, však mají univerzální platnost. Ne všechny jsou skutečně dobré a ne všechny nám skutečně slouží. Některé nás spíše brzdí, omezují, způsobují permanentní úzkost, pocity nedostatečnosti, provinilosti, stres či frustraci, zvlášť pokud se snažíme dostát přehnaným nárokům. Mnohé normy, místo aby plnily funkci rozumných mantinelů, dočista sešněrují naši životní energii a připravují nás tak o radost ze života i o radost z každého malého krůčku a úspěchu, který se nám podaří, a někdy nám dokonce brání cokoliv podniknout ze strachu ze selhání.

Masáž na superego je zaměřena na uvolnění těchto omezujících norem a posílení našeho vlastního vědomí, svědomí a vnitřní moudrosti, která je tím nejlepším průvodcem, nehledě na protichůdné hlasy okolí.

Doporučená délka masáže: 30 minut
Lze kombinovat i s jinou masáží, např. masáží zad, šíje či nohou.

 

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.